O/19
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Maretha BURGER | Montagu Tennis Club | No | - | |
[1] | Dana PHILLIPS | ZA | University of Stellenbosch Tennis Club | No | - |
[1] | Shanri Nortje | ZA | No | - | |
[1] | Linge STEENKAMP | ZA | Free State | No | - |
[1] | Jo-ane Verhoef | Monument Park Tennis Club | No | - | |
[1] | Danelle Bosman | ZA | No | - | |
[1] | Lize-Alet MORKEL | ZA | Strand | No | - |
[1] | Kayla KIRSTEN | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
[2] | Emma MARX | ZA | Gonubie Tennis Club | No | - |
[2] | Carli BRUHNS | ZA | AHMS | No | - |
[2] | Carmen FICHARDT | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
[2] | Zia DOMAN | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
[2] | Ine LAMPRECHT | No | - | ||
[2] | Corin DE WAAL | ZA | Strand Tennis klub | No | - |
[2] | Kianne LUBBE | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
[2] | Anelma GROBLER | ZA | Paarl Girls High | No | - |
[3] | Ané Beukes | No | - | ||
[3] | Leah JONAS | Old Selbornian Tennis Club | Yes | Taryn Emslie | |
[3] | Inge GREYLING | ZA | Cepha Tennis Club | No | - |
[3] | Eune TERBLANCHE | Monument Park Tennis Club | No | - | |
[3] | Naomi Smit | ZA | Tuks Tennis Club | No | - |
[3] | Danelle VAN DER WALT | No | - | ||
[3] | Sharle Hanekom | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
[3] | Rochelle PIENAAR | ZA | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - |
[4] | Rochan Simonis | No | - | ||
[4] | Jessica MARX | ZA | Gonubie Tennis Club | No | - |
[4] | Anja BOUWER | ZA | AHMS | No | - |
[4] | GIZELLE NAUDE | ZA | Oranje Meisies Hoër | No | - |
[4] | Amonette THERON | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
[4] | Noelle VAN DER WALT | No | - | ||
[4] | Coreen MATTHEE | Paarl Tennis Club | No | - | |
[4] | Alta BRINK | ZA | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - |
[5] | CARLA GOUWS | ZA | Constantia Primary | No | - |
[5] | Gina MOOLMAN | NA | Oranje Meisies Hoër | No | - |
[5] | Kyla STEYN | ZA | No | - | |
[5] | Liame Bosman | ZA | No | - | |
[5] | Alexa Phillips | ZA | University of Stellenbosch Squash Club | No | - |
[5] | Janneke TURCK | Recreation Tennis Club | No | - | |
[5] | Annelise CLUR | Paarl Gimnasium High | No | - | |
[5] | Anelda VAN RENSBURG | No | - | ||
[6] | Nola de Jongh | No | - | ||
[6] | Teena Greyling | No | - | ||
[6] | Lynri Snyder | No | - | ||
[6] | Rone Van Wyk | No | - | ||
[6] | Anicka JANSE VAN RENSBURG | ZA | AHMS | No | - |
[6] | Nadia van Heerden | No | - | ||
[6] | Christine KRUGER | ZA | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - |
[7] | Esti Du Toit | ZA | AHMS | No | - |
[7] | Elzaan TERBLANCHE | ZA | Monument Park Tennis Club | No | - |
[7] | Charlize Trieloff | Paarl Gymnasium High School | No | - | |
- | Taula Weare | No | - | ||
- | Nadia Lochner | No | - | ||
- | Alexa GENIS | ZA | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - |
- | Leah JONAS | Old Selbornian Tennis Club | No | - | |
- | Margerite HARTUNG | ZA | Hoër Meisieskool Bloemhof | No | - |
- | Caty VAN RENSBURG | ZA | No | - | |
- | CAYLINE LE GRANGE | Oranje Meisies Hoër | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[3] | Taryn Emslie | ZA | Old Selbornian Squash Club | No | - |
X1 | Hoër Meisieskool Bloemhof | Waterkloof Hoërskool | 21-0 | ||
---|---|---|---|---|---|
O/19 S(1) |
Lize-Alet MORKEL
|
Jo-ane Verhoef
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 1:00pm |
6-2, 6-4 |
O/19 S(2) |
Corin DE WAAL
|
Zia DOMAN
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 1:00pm |
6-2, 6-2 |
O/19 S(3) |
Rochelle PIENAAR
|
Eune TERBLANCHE
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 1:00pm |
6-4, 6-2 |
O/19 S(4) |
Alta BRINK
|
Amonette THERON
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 1:00pm |
7-5, 6-3 |
O/19 S(5) |
Janneke TURCK
|
CARLA GOUWS
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 1:00pm |
6-3, 7-5 |
O/19 S(6) |
Margerite HARTUNG
|
Elzaan TERBLANCHE
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 1:00pm |
6-4, 6-3 |
O/19 D(1) |
Lize-Alet MORKEL
Rochelle PIENAAR
|
Jo-ane Verhoef
Amonette THERON
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 1:00pm |
6-3, 6-3 |
O/19 D(2) |
Corin DE WAAL
Alta BRINK
|
Eune TERBLANCHE
Nadia van Heerden
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 1:00pm |
6-2, 6-2 |
O/19 D(3) |
Janneke TURCK
Alexa GENIS
|
Zia DOMAN
CARLA GOUWS
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 1:00pm |
7-6(4), 7-6(1) |
X2 | Hoër Meisieskool Bloemhof | Paarl Gimnasium | 21-1 | ||
O/19 S(1) |
Lize-Alet MORKEL
|
Kayla KIRSTEN
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-3 |
O/19 S(2) |
Corin DE WAAL
|
Kianne LUBBE
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 S(3) |
Rochelle PIENAAR
|
Sharle Hanekom
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-3, 7-6(5) |
O/19 S(4) |
Janneke TURCK
|
Coreen MATTHEE
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-3, 6-2 |
O/19 S(5) |
Margerite HARTUNG
|
Annelise CLUR
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
4-6, 6-4, 6-2 |
O/19 S(6) |
Alexa GENIS
|
Charlize Trieloff
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-3, 6-2 |
O/19 D(1) |
Lize-Alet MORKEL
Rochelle PIENAAR
|
Kayla KIRSTEN
Nola de Jongh
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-3, 6-2 |
O/19 D(2) |
Alta BRINK
Margerite HARTUNG
|
Coreen MATTHEE
Annelise CLUR
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
7-5, 6-3 |
O/19 D(3) |
Corin DE WAAL
Alexa GENIS
|
Kianne LUBBE
Sharle Hanekom
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-4, 6-3 |
X3 | Hoër Meisieskool Bloemhof | Clarendon High School | 21-0 | ||
O/19 S(1) |
Lize-Alet MORKEL
|
Dana PHILLIPS
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-4 |
O/19 S(2) |
Corin DE WAAL
|
Emma MARX
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 9:00am |
6-3, 6-3 |
O/19 S(3) |
Rochelle PIENAAR
|
Jessica MARX
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-3 |
O/19 S(4) |
Alta BRINK
|
Alexa Phillips
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 S(5) |
Janneke TURCK
|
Teena Greyling
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-3 |
O/19 S(6) |
Margerite HARTUNG
|
Taula Weare
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 D(1) |
Lize-Alet MORKEL
Rochelle PIENAAR
|
Dana PHILLIPS
Emma MARX
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 D(2) |
Corin DE WAAL
Alta BRINK
|
Jessica MARX
Taryn Emslie
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 D(3) |
Janneke TURCK
Alexa GENIS
|
Alexa Phillips
Teena Greyling
|
ORA - Court 1 | 2018-05-10 9:00am |
6-4, 6-3 |
X4 | Waterkloof Hoërskool | Paarl Gimnasium | 18-4 | ||
O/19 S(1) |
Jo-ane Verhoef
|
Kayla KIRSTEN
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 9:00am |
6-3, 6-3 |
O/19 S(2) |
Zia DOMAN
|
Kianne LUBBE
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 9:00am |
6-4, 7-5 |
O/19 S(3) |
Eune TERBLANCHE
|
Sharle Hanekom
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 9:00am |
4-6, 4-6 |
O/19 S(4) |
Amonette THERON
|
Coreen MATTHEE
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 9:00am |
6-3, 6-4 |
O/19 S(5) |
CARLA GOUWS
|
Annelise CLUR
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 9:00am |
6-3, 6-3 |
O/19 S(6) |
Nadia van Heerden
|
Charlize Trieloff
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 9:00am |
7-5, 3-6, 4-6 |
O/19 D(1) |
Jo-ane Verhoef
Amonette THERON
|
Kayla KIRSTEN
Kianne LUBBE
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 D(2) |
Eune TERBLANCHE
Elzaan TERBLANCHE
|
Sharle Hanekom
Nola de Jongh
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 9:00am |
6-3, 6-2 |
O/19 D(3) |
Zia DOMAN
CARLA GOUWS
|
Coreen MATTHEE
Annelise CLUR
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 9:00am |
6-3, 6-4 |
X5 | Waterkloof Hoërskool | Clarendon High School | 19-2 | ||
O/19 S(1) |
Jo-ane Verhoef
|
Dana PHILLIPS
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 8:00am |
6-3, 6-3 |
O/19 S(2) |
Zia DOMAN
|
Jessica MARX
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 8:00am |
6-4, 7-5 |
O/19 S(3) |
Eune TERBLANCHE
|
Alexa Phillips
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 8:00am |
7-5, 6-3 |
O/19 S(4) |
Amonette THERON
|
Teena Greyling
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-4 |
O/19 S(5) |
CARLA GOUWS
|
Taula Weare
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 S(6) |
Elzaan TERBLANCHE
|
Leah JONAS
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 8:00am |
5-7, 4-6 |
O/19 D(1) |
Jo-ane Verhoef
Amonette THERON
|
Dana PHILLIPS
Teena Greyling
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 8:00am |
6-4, 6-3 |
O/19 D(2) |
Zia DOMAN
CARLA GOUWS
|
Emma MARX
Leah JONAS
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 8:00am |
6-3, 6-4 |
O/19 D(3) |
Eune TERBLANCHE
Nadia van Heerden
|
Jessica MARX
Alexa Phillips
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-2 |
X6 | Paarl Gimnasium | Clarendon High School | 13-8 | ||
O/19 S(1) |
Kayla KIRSTEN
|
Dana PHILLIPS
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
2-6, 3-6 |
O/19 S(2) |
Kianne LUBBE
|
Emma MARX
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
2-6, 4-6 |
O/19 S(3) |
Sharle Hanekom
|
Jessica MARX
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-2, 6-3 |
O/19 S(4) |
Coreen MATTHEE
|
Alexa Phillips
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-3, 6-3 |
O/19 S(5) |
Annelise CLUR
|
Teena Greyling
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-3, 6-3 |
O/19 S(6) |
Nola de Jongh
|
Leah JONAS
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
4-6, 4-6 |
O/19 D(1) |
Kayla KIRSTEN
Charlize Trieloff
|
Dana PHILLIPS
Emma MARX
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
2-6, 2-6 |
O/19 D(2) |
Kianne LUBBE
Sharle Hanekom
|
Jessica MARX
Taula Weare
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-3, 6-3 |
O/19 D(3) |
Coreen MATTHEE
Annelise CLUR
|
Alexa Phillips
Teena Greyling
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
7-6(3), 6-4 |
X7 | C and N Meisieskool Oranje | Hoërskool Menlopark | 19-2 | ||
O/19 S(1) |
Linge STEENKAMP
|
Shanri Nortje
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-3, 6-4 |
O/19 S(2) |
Carmen FICHARDT
|
Ine LAMPRECHT
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
7-6(4), 6-4 |
O/19 S(3) |
Inge GREYLING
|
Danelle VAN DER WALT
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
7-5, 7-6(8) |
O/19 S(4) |
GIZELLE NAUDE
|
Noelle VAN DER WALT
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-4, 6-3 |
O/19 S(5) |
Gina MOOLMAN
|
Kyla STEYN
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-2, 6-2 |
O/19 S(6) |
CAYLINE LE GRANGE
|
Rone Van Wyk
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-3, 6-2 |
O/19 D(1) |
Linge STEENKAMP
Carmen FICHARDT
|
Shanri Nortje
Caty VAN RENSBURG
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-2, 6-3 |
O/19 D(2) |
Inge GREYLING
Gina MOOLMAN
|
Ine LAMPRECHT
Danelle VAN DER WALT
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
4-6, 4-6 |
O/19 D(3) |
Christine KRUGER
CAYLINE LE GRANGE
|
Noelle VAN DER WALT
Kyla STEYN
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 1:00pm |
6-4, 6-4 |
X8 | C and N Meisieskool Oranje | Afrikaanse Hoër Meisieskool | 18-4 | ||
O/19 S(1) |
Linge STEENKAMP
|
Danelle Bosman
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
7-5, 6-2 |
O/19 S(2) |
Carmen FICHARDT
|
Carli BRUHNS
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-3, 6-3 |
O/19 S(3) |
Inge GREYLING
|
Naomi Smit
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
5-7, 4-6 |
O/19 S(4) |
GIZELLE NAUDE
|
Anja BOUWER
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-3, 6-3 |
O/19 S(5) |
Gina MOOLMAN
|
Anicka JANSE VAN RENSBURG
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 S(6) |
Christine KRUGER
|
Esti Du Toit
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-3, 6-2 |
O/19 D(1) |
Linge STEENKAMP
Carmen FICHARDT
|
Danelle Bosman
Esti Du Toit
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-4 |
O/19 D(2) |
GIZELLE NAUDE
Gina MOOLMAN
|
Anja BOUWER
Liame Bosman
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-3 |
O/19 D(3) |
Inge GREYLING
CAYLINE LE GRANGE
|
Carli BRUHNS
Naomi Smit
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 8:00am |
6-7(4), 7-5, 6-7 |
X9 | C and N Meisieskool Oranje | Hoërskool Stellenbosch | 21-0 | ||
O/19 S(1) |
Linge STEENKAMP
|
Maretha BURGER
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 9:00am |
7-5, 6-3 |
O/19 S(2) |
Carmen FICHARDT
|
Anelma GROBLER
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 9:00am |
6-4, 6-3 |
O/19 S(3) |
Inge GREYLING
|
Ané Beukes
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-3 |
O/19 S(4) |
GIZELLE NAUDE
|
Rochan Simonis
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 S(5) |
Gina MOOLMAN
|
Anelda VAN RENSBURG
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 S(6) |
Christine KRUGER
|
Nadia Lochner
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 D(1) |
Linge STEENKAMP
Carmen FICHARDT
|
Maretha BURGER
Ané Beukes
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 9:00am |
6-3, 7-5 |
O/19 D(2) |
Inge GREYLING
GIZELLE NAUDE
|
Anelma GROBLER
Anelda VAN RENSBURG
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 9:00am |
7-6(3), 6-2 |
O/19 D(3) |
Gina MOOLMAN
CAYLINE LE GRANGE
|
Rochan Simonis
Lynri Snyder
|
ORA - Court 3 | 2018-05-10 9:00am |
6-2, 6-3 |
X10 | Hoërskool Menlopark | Afrikaanse Hoër Meisieskool | 16-8 | ||
O/19 S(1) |
Shanri Nortje
|
Danelle Bosman
|
ORA - Court 5 | 2018-05-10 9:00am |
6-4, 4-6, 4-6 |
O/19 S(2) |
Ine LAMPRECHT
|
Carli BRUHNS
|
ORA - Court 5 | 2018-05-10 9:00am |
6-4, 7-5 |
O/19 S(3) |
Danelle VAN DER WALT
|
Naomi Smit
|
ORA - Court 5 | 2018-05-10 9:00am |
2-6, 2-6 |
O/19 S(4) |
Kyla STEYN
|
Anja BOUWER
|
ORA - Court 5 | 2018-05-10 9:00am |
2-6, 7-6(6), 6-4 |
O/19 S(5) |
Rone Van Wyk
|
Liame Bosman
|
ORA - Court 5 | 2018-05-10 9:00am |
4-6, 6-4, 6-3 |
O/19 S(6) |
Caty VAN RENSBURG
|
Anicka JANSE VAN RENSBURG
|
ORA - Court 5 | 2018-05-10 9:00am |
6-3, 7-5 |
O/19 D(1) |
Shanri Nortje
Noelle VAN DER WALT
|
Danelle Bosman
Carli BRUHNS
|
ORA - Court 5 | 2018-05-10 9:00am |
2-6, 4-6 |
O/19 D(2) |
Ine LAMPRECHT
Danelle VAN DER WALT
|
Naomi Smit
Anja BOUWER
|
ORA - Court 5 | 2018-05-10 9:00am |
7-6(3), 6-3 |
O/19 D(3) |
Kyla STEYN
Caty VAN RENSBURG
|
Liame Bosman
Anicka JANSE VAN RENSBURG
|
ORA - Court 5 | 2018-05-10 9:00am |
6-3, 6-4 |
X11 | Hoërskool Menlopark | Hoërskool Stellenbosch | 17-5 | ||
O/19 S(1) |
Shanri Nortje
|
Maretha BURGER
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 8:00am |
2-6, 2-6 |
O/19 S(2) |
Ine LAMPRECHT
|
Anelma GROBLER
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 8:00am |
7-5, 6-2 |
O/19 S(3) |
Danelle VAN DER WALT
|
Ané Beukes
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-3 |
O/19 S(4) |
Kyla STEYN
|
Rochan Simonis
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 S(5) |
Rone Van Wyk
|
Anelda VAN RENSBURG
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 8:00am |
4-6, 4-6 |
O/19 S(6) |
Caty VAN RENSBURG
|
Lynri Snyder
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-2 |
O/19 D(1) |
Shanri Nortje
Noelle VAN DER WALT
|
Maretha BURGER
Anelda VAN RENSBURG
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 8:00am |
6-4, 4-6, 7-6 |
O/19 D(2) |
Ine LAMPRECHT
Danelle VAN DER WALT
|
Anelma GROBLER
Ané Beukes
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-4 |
O/19 D(3) |
Kyla STEYN
Caty VAN RENSBURG
|
Lynri Snyder
Nadia Lochner
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 8:00am |
6-2, 6-2 |
X12 | Afrikaanse Hoër Meisieskool | Hoërskool Stellenbosch | 19-2 | ||
O/19 S(1) |
Danelle Bosman
|
Maretha BURGER
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 1:00pm |
3-6, 2-6 |
O/19 S(2) |
Carli BRUHNS
|
Anelma GROBLER
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 1:00pm |
6-3, 7-6 |
O/19 S(3) |
Naomi Smit
|
Ané Beukes
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 1:00pm |
6-2, 6-2 |
O/19 S(4) |
Anja BOUWER
|
Rochan Simonis
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 1:00pm |
6-4, 6-2 |
O/19 S(5) |
Liame Bosman
|
Anelda VAN RENSBURG
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 1:00pm |
6-2, 6-3 |
O/19 S(6) |
Anicka JANSE VAN RENSBURG
|
Lynri Snyder
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 1:00pm |
6-2, 6-2 |
O/19 D(1) |
Danelle Bosman
Carli BRUHNS
|
Maretha BURGER
Ané Beukes
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 1:00pm |
7-6(2), 6-2 |
O/19 D(2) |
Naomi Smit
Anja BOUWER
|
Anelma GROBLER
Anelda VAN RENSBURG
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 1:00pm |
6-4, 7-6(2) |
O/19 D(3) |
Liame Bosman
Anicka JANSE VAN RENSBURG
|
Rochan Simonis
Lynri Snyder
|
ORA - Court 7 | 2018-05-10 1:00pm |
7-6(3), 6-3 |
A1 | Hoër Meisieskool Bloemhof | Hoërskool Menlopark | 16-2 | ||
O/19 S(1) |
Lize-Alet MORKEL
|
Shanri Nortje
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 1:00pm |
6-0, 6-1 |
O/19 S(2) |
Corin DE WAAL
|
Ine LAMPRECHT
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 1:00pm |
6-1, 6-2 |
O/19 S(3) |
Rochelle PIENAAR
|
Danelle VAN DER WALT
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 1:00pm |
6-2, 6-3 |
O/19 S(4) |
Alta BRINK
|
Noelle VAN DER WALT
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 1:00pm |
6-2, 6-0 |
O/19 S(5) |
Janneke TURCK
|
Kyla STEYN
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 1:00pm |
6-1, 6-2 |
O/19 S(6) |
Margerite HARTUNG
|
Rone Van Wyk
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 1:00pm |
4-6, 6-1, 5-7 |
O/19 D(1) |
Lize-Alet MORKEL
Rochelle PIENAAR
|
Shanri Nortje
Caty VAN RENSBURG
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 1:00pm |
6-3, 6-2 |
O/19 D(2) |
Janneke TURCK
Alexa GENIS
|
Ine LAMPRECHT
Danelle VAN DER WALT
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 1:00pm | No Result |
O/19 D(3) |
Corin DE WAAL
Alta BRINK
|
Noelle VAN DER WALT
Kyla STEYN
|
ORA - Court 1 | 2018-05-11 1:00pm | No Result |
A2 | C and N Meisieskool Oranje | Waterkloof Hoërskool | 17-0 | ||
O/19 S(1) |
Linge STEENKAMP
|
Jo-ane Verhoef
|
ORA - Court 3 | 2018-05-11 1:00pm |
6-0, 6-1 |
O/19 S(2) |
Carmen FICHARDT
|
Zia DOMAN
|
ORA - Court 3 | 2018-05-11 1:00pm |
6-0, 6-2 |
O/19 S(3) |
Inge GREYLING
|
Eune TERBLANCHE
|
ORA - Court 3 | 2018-05-11 1:00pm |
7-5, 6-1 |
O/19 S(4) |
GIZELLE NAUDE
|
Amonette THERON
|
ORA - Court 3 | 2018-05-11 1:00pm |
6-3, 6-3 |
O/19 S(5) |
Gina MOOLMAN
|
CARLA GOUWS
|
ORA - Court 3 | 2018-05-11 1:00pm |
6-1, 6-3 |
O/19 S(6) |
CAYLINE LE GRANGE
|
Nadia van Heerden
|
ORA - Court 3 | 2018-05-11 1:00pm |
6-0, 6-0 |
O/19 D(1) |
Linge STEENKAMP
Carmen FICHARDT
|
Jo-ane Verhoef
Amonette THERON
|
ORA - Court 3 | 2018-05-11 1:00pm |
6-2, 6-3 |
O/19 D(2) |
Inge GREYLING
GIZELLE NAUDE
|
Eune TERBLANCHE
Elzaan TERBLANCHE
|
ORA - Court 3 | 2018-05-11 1:00pm | No Result |
O/19 D(3) |
Gina MOOLMAN
Christine KRUGER
|
Zia DOMAN
CARLA GOUWS
|
ORA - Court 3 | 2018-05-11 1:00pm | No Result |
A3 | Hoër Meisieskool Bloemhof | C and N Meisieskool Oranje | 15-18 | ||
O/19 S(1) |
Lize-Alet MORKEL
|
Linge STEENKAMP
|
ORA - Court 1 | 2018-05-12 8:00am |
4-6, 6-3, 3-6 |
O/19 S(2) |
Corin DE WAAL
|
Carmen FICHARDT
|
ORA - Court 1 | 2018-05-12 8:00am |
7-5, 6-3 |
O/19 S(3) |
Rochelle PIENAAR
|
Inge GREYLING
|
ORA - Court 1 | 2018-05-12 8:00am |
6-2, 6-0 |
O/19 S(4) |
Alta BRINK
|
GIZELLE NAUDE
|
ORA - Court 1 | 2018-05-12 8:00am |
6-2, 6-1 |
O/19 S(5) |
Janneke TURCK
|
Gina MOOLMAN
|
ORA - Court 1 | 2018-05-12 8:00am |
3-6, 1-6 |
O/19 S(6) |
Alexa GENIS
|
Christine KRUGER
|
ORA - Court 1 | 2018-05-12 8:00am |
1-6, 6-4, 1-6 |
O/19 D(1) |
Lize-Alet MORKEL
Rochelle PIENAAR
|
Linge STEENKAMP
Carmen FICHARDT
|
ORA - Court 1 | 2018-05-12 8:00am |
6-3, 3-6, 8-10 |
O/19 D(2) |
Corin DE WAAL
Alta BRINK
|
Inge GREYLING
Christine KRUGER
|
ORA - Court 1 | 2018-05-12 8:00am |
6-2, 7-6(5) |
O/19 D(3) |
Janneke TURCK
Alexa GENIS
|
GIZELLE NAUDE
Gina MOOLMAN
|
ORA - Court 1 | 2018-05-12 8:00am |
3-6, 4-6 |
B1 | Hoërskool Menlopark | Waterkloof Hoërskool | |||
O/19 S(1) |
Shanri Nortje
|
Jo-ane Verhoef
|
ORA - Court 3 | 2018-05-12 8:00am |
6-0, 6-0 |
O/19 S(2) |
Ine LAMPRECHT
|
Zia DOMAN
|
ORA - Court 3 | 2018-05-12 8:00am | |
O/19 S(3) |
Danelle VAN DER WALT
|
Eune TERBLANCHE
|
ORA - Court 3 | 2018-05-12 8:00am | |
O/19 S(4) |
Noelle VAN DER WALT
|
Amonette THERON
|
ORA - Court 3 | 2018-05-12 8:00am | |
O/19 S(5) |
Kyla STEYN
|
CARLA GOUWS
|
ORA - Court 3 | 2018-05-12 8:00am | |
O/19 S(6) |
Rone Van Wyk
|
Nadia van Heerden
|
ORA - Court 3 | 2018-05-12 8:00am | |
O/19 D(1) |
Shanri Nortje
Ine LAMPRECHT
|
Jo-ane Verhoef
Zia DOMAN
|
ORA - Court 3 | 2018-05-12 8:00am | |
O/19 D(2) |
Danelle VAN DER WALT
Noelle VAN DER WALT
|
Eune TERBLANCHE
Amonette THERON
|
ORA - Court 3 | 2018-05-12 8:00am | |
O/19 D(3) |
Kyla STEYN
Caty VAN RENSBURG
|
CARLA GOUWS
Nadia van Heerden
|
ORA - Court 3 | 2018-05-12 8:00am | |
C1 | Paarl Gimnasium | Hoërskool Stellenbosch | 18-9 | ||
O/19 S(1) |
Kayla KIRSTEN
|
Maretha BURGER
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 1:00pm |
0-6, 0-6 |
O/19 S(2) |
Kianne LUBBE
|
Anelma GROBLER
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 1:00pm |
2-6, 0-6 |
O/19 S(3) |
Sharle Hanekom
|
Ané Beukes
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 1:00pm |
6-1, 6-3 |
O/19 S(4) |
Coreen MATTHEE
|
Rochan Simonis
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 1:00pm |
6-1, 6-2 |
O/19 S(5) |
Annelise CLUR
|
Anelda VAN RENSBURG
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 1:00pm |
6-0, 6-3 |
O/19 S(6) |
Nola de Jongh
|
Lynri Snyder
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 1:00pm |
6-0, 6-2 |
O/19 D(1) |
Kayla KIRSTEN
Charlize Trieloff
|
Maretha BURGER
Rochan Simonis
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 1:00pm | No Result |
O/19 D(2) |
Coreen MATTHEE
Annelise CLUR
|
Anelma GROBLER
Anelda VAN RENSBURG
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 1:00pm |
0-6, 3-6 |
O/19 D(3) |
Kianne LUBBE
Sharle Hanekom
|
Ané Beukes
Lynri Snyder
|
ORA - Court 5 | 2018-05-11 1:00pm |
6-1, 6-0 |
C2 | Afrikaanse Hoër Meisieskool | Clarendon High School | 13-2 | ||
O/19 S(1) |
Danelle Bosman
|
Dana PHILLIPS
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 1:00pm |
6-3, 6-3 |
O/19 S(2) |
Carli BRUHNS
|
Emma MARX
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 1:00pm |
6-1, 6-0 |
O/19 S(3) |
Naomi Smit
|
Alexa Phillips
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 1:00pm |
6-4, 6-1 |
O/19 S(4) |
Anja BOUWER
|
Teena Greyling
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 1:00pm |
6-1, 6-4 |
O/19 S(5) |
Liame Bosman
|
Taula Weare
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 1:00pm |
6-3, 6-1 |
O/19 S(6) |
Esti Du Toit
|
Leah JONAS
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 1:00pm |
0-6, 6-7(7) |
O/19 D(1) |
Danelle Bosman
Carli BRUHNS
|
Dana PHILLIPS
Jessica MARX
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 1:00pm | No Result |
O/19 D(2) |
Naomi Smit
Anja BOUWER
|
Emma MARX
Leah JONAS
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 1:00pm | No Result |
O/19 D(3) |
Liame Bosman
Anicka JANSE VAN RENSBURG
|
Alexa Phillips
Teena Greyling
|
ORA - Court 7 | 2018-05-11 1:00pm | No Result |
C3 | Paarl Gimnasium | Afrikaanse Hoër Meisieskool | |||
O/19 S(1) | ORA - Court 5 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(2) | ORA - Court 5 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(3) | ORA - Court 5 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(4) | ORA - Court 5 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(5) | ORA - Court 5 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(6) | ORA - Court 5 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 D(1) | ORA - Court 5 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 D(2) | ORA - Court 5 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 D(3) | ORA - Court 5 | 2018-05-12 8:00am | |||
D1 | Hoërskool Stellenbosch | Clarendon High School | |||
O/19 S(1) | ORA - Court 7 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(2) | ORA - Court 7 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(3) | ORA - Court 7 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(4) | ORA - Court 7 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(5) | ORA - Court 7 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 S(6) | ORA - Court 7 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 D(1) | ORA - Court 7 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 D(2) | ORA - Court 7 | 2018-05-12 8:00am | |||
O/19 D(3) | ORA - Court 7 | 2018-05-12 8:00am |